Atlas přístupnosti objektů na území městské části Praha 6

Praha 6   |    Jak do školy   |    Jak do školky   |    Senior 6   |    Rodina 6   |    Zdravá 6   |    Šestka   |   

Tisk

Vstup a interiér

Vstup do budovy je umístěn ve výklenku vpravo a vlevo od hlavních vstupních karuselových dveří. Využívá se pravý vchod, u kterého je umístěna zvonková signalizace (výška 98 cm, 43 cm od rohu) pro přivolání dopomoci a tlačítko na zpomalení karuselu. Boční dveře mají mechanické otevírání směrem ven (šířka 91 cm), plocha před vstupem je stísněná (šířka 120 cm, hloubka 90 cm). Za vstupními dveřmi se nalézá hala s recepcí s pultem (výška 120 cm), z haly je přístup k výtahům a do obou křídel zvýšeného přízemí s možností využití svislých plošin. K přístupu do suterénu a vyšších pater lze využít celkem 4 výtahy, jeden výtah spojuje suterén až 6. patro a třetí suterén až 5. patro. Dva výtahy jsou umístěny vlevo (automaticky otevírané dveře šířka 80 cm, klec šířka 111 cm, hloubka 141 cm), jeden výtah je vpravo (automaticky otevírané dveře šířka 101 cm, klec šířka 134 cm, hloubka 145 cm), další výtah je v levém zadním křídle (automaticky otevírané dveře šířka 80 cm, klec šířka 100 cm, hloubka 126 cm). Do zvýšeného přízemí vpravo a vlevo nad halou se lze dostat plošinami (nosnost 340 kg, přepravní plocha šířka 91 cm, hloubka 141 cm), které překonávají převýšení + 8 schodů. Každé podlaží má vlastní recepci (výška pultu 120 cm), odbavování klientů probíhá v jednacích místnostech (jednací stoly částečně s podjezdem). V 5. patře je umístěno občerstvení (pult výška 93 cm), židle a stoly jsou mobilní (výška podjezdu 68 cm). Na terasu je přístup přes + 1 schod.

Hygienické zázemí

Bezbariérové toalety jsou umístěny v 1. až 5. patře v levém křídle budovy, přístup k nim je z chodby. Toalety (dveře šířka 81 cm, kabina šířka 180 cm, hloubka 180 cm) jsou ve všech patrech rozměrově, dispozičně totožné. V kabinách je umístěn mobilní přebalovací pult, který překáží v přístupu k míse WC.

Parking

Dvě stání jsou před budovou ÚMČ, na rohu ulic V. P. Čkalova a Čs. armády, stání nemají kvalitní přístup na chodník. Podzemní garáže nelze využít. Přístup z úrovně garáží k výtahu v suterénu je možný pouze schodištěm.